Co je doma, to se počítá

Chtěla jsem svou úvodní fotku samozřejmě originální. Bez náročné postprodukce. Raději strávím několik hodin focením než u počítače. Kromě foťáku, stativu, objektivů a odrazové desky nemám doma nic co by nebylo v běžné domácnosti. Nenajdete u mě žádná světla, deštníky, blesky.

Úvodní fotka mi zabrala nějakou dobu z několika důvodů. Na prvním místě je nápad. A pak jeho převedení do praxe.

Má pracovna vypadá, jako by ji prohledával zloděj. Takže jsem si musela udělat místo. To dělám pravidelně. 2x ročně se jako pravidelnost počítá.

Další delší dobu mi trvalo prozkoumávání naší stoleté skříně na půdě. S přibývajícími léty je pro mě stále více kouzelnější. Kam se hrabe Narnie. Jsem vděčná za to, že se u nás některých historických artefaktů nezbavujeme. Foto nářadí a materiál po mém dědečkovi a otci posbíraný v rozsahu celého minulého století.

A následně samotné focení. Formou pokus omyl, světlo, lampička, tma, jsem se dopracovala k cíli. Použila jsem foťák, stativ, deku a malou led baterku. Toť vše. Někdo by stejnou fotku mohl udělat za 5 minut na počítači s použitím filtrů softwaru pro úpravu fotek. Ale tohle není můj šálek kávy. Já prostě miluju samotné focení.

PS: počítač mi pomohl k uložení z formátu RAW do JPG.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *